Sziasztok! Az Entertainment Weekly képei megjelent UHQ minőségben, felirat nélkül is, amit mostmár megnézhettek a galériában is, így mégjobban várhatjuk az új filmet. 🙂

Tegnap igértem, hogy elhozom nektek a Harper’s Bazaar cikk fordítását, amit lentebb, már olvashattok is.

Gyerek sztárból kortes, aktivista és nagykövet, a színésznő a nők erőteljes példaképévé vált, szerte a világon.

Az első találkozásom Emma Watsonnal vélhetően olyan volt, mint a tiétek: elvarázsolt engem a tehetséges Hermione ábrázolásával, amikor még csak 11 éves volt. Emlékszem azon gondolkodtam, hogy ijesztő feladattal néz szembe. A Harry Potter könyvek egy generáció képzeletét foglalták el, így az elvárások magasak voltak a három fiatal színésznek, akik életre keltették a szeretett karaktereket. De amennyire biztosan emlékszem erre, Emma látványosan felnőtt ehhez a szerephez.

Sok tekintetben Hermione – a legokosabb lány az osztályban, a legszorgalmasabb, a legéleseszűbb – tökéletes része volt Emmának. 8 évesen a barátaival színdarabokat adtak elő a szüleiknek. Amikor a fiúk akartak rendezni, kérdés nélkül elfogadták ezt. De amikor Emma akart a rendező lenni, főnökösködőnek nevezték. Azt kérdezte miért voltak mások az elvárások a fiúkkal szemben – majd úgy döntött, hogy a a vezető szerepet ő is megérdemli.

Hermione ugyanezeket a tulajdonságokat osztotta meg – és ezeket Hermionéban örömmel fogadták. Sajnos a való életben Hollywood nem egyforma a Roxforttal. Mint két lány édesanyja, én is sokat aggódom azok miatt a régi sztereotípiák miatt, melyek a lányokat a háttérbe szorítják és állandósultak a szórakoztató iparban. És ez az aggodalom adott okot a színészi karrierjében sikeres Emmának, ami nyomást gyakorol rá.

De ő soha nem volt olyan, aki meghajol az elavult társadalmi elvárások előtt. Ahelyett, hogy illeszkedett volna a rendszer változékony igényeihez, Emma azt követelte, hogy az egyetlen változás, maga a rendszer legyen. Felszólalt a nők jogai mellett, hogy mindenki egyenlő fizetést kapjon, egyenlő munkáért, hogy a tehetségükért legyenek értékelve és ne a megjelenésükért, hogy legyenek védelemben a szexuális zaklatásoktól az egyetemen és mindenhol, és hogy ők hozhassanak döntést a saját testükről és jövőjükről.

Az ENSZ Jószolgálati Nagyköveteként sürgette a férfiakat, hogy csatlakozzanak az erőfeszítéseihez. Egy felejthetetlen beszéddel, ami szerte a világon megragadta a címlapokat, arra invitálta a férfiakat ebben a beszédben, hogy kötelezzék el magukat és azt mondta nekik: „A nemek közötti egyenlőség a ti ügyetek is.” Néhány hónapon belül, a HeForShe megmozdulással, elért több mint 1 billió embert a közösségi hálón. Férfiak szerte a világon kivették a részüket a nemi egyenlőség promótálásából – petíciókat írtak alá, cikkeket írtak, és felálltak a korlátozó nemi normák ellen a mindennapi életükben.

Hihetetlen sikerének ellenére a világban, ami engem leginkább lenyűgöz Emma aktivizmusában és pártfogásában, az, ami a színfalak mögött zajlik. Többet tesz annál, minthogy csak beszél és beszél – ő egy csendes tudósa lett a nemek közötti egyelőségnek – belemélyed ebbe a bonyolult, sokrétű problémába, szakértőkkel beszél, jelentéseket olvas, és tesz minden olyasmit, amivel mélyíteni tudja a megértését, annak, hogy mi kell ahhoz, hogy megalapozza az igazi, tartós, jelentős változást. Tévedés ne essék: ő nem csupán adott egy platformot ennek a kampánynak, ő megszerezte.

Az igazi nemek közötti egyenlőség megvalósítására a nőknek és lányoknak mindenhol, az életem értelme. És úgy örülök annak, hogy Emma mindenütt az egyenlőség oldalán áll. Amikor láttam őt ebben az évben a korábbi döntéshozók gyűlésén, mégegyszer megálltam és arra gondoltam: Micsoda szerencse. Mert egy 20 évvel ezelőtti brilliáns szereplőválogatásnak köszönhetően a lányaim egy erős fiatal lány példaképpel nőhettek fel és az egyenlőség ugyanilyen fontos a fiamnak.

Saját fordítás!

icon-camera Galéria linkek
Filmek > Beauty and The Beast (2017) > Promotional Photoshoot
Filmek > Beauty and The Beast (2017) > Stills